MCR100JZHJLR10 ROHM
MCR100JZHJLR10 Images
Please contact us for more photos of MCR100JZHJLR10
Part Number MCR100JZHJLR10
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 0.1 Ohm 5% 1W 200ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR100JZHJLR10
Datasheet download MCR100JZHJLR10.pdf
Request Quotation for MCR100JZHJLR10
MCR100JZHJLR10 Specifications
Part Number MCR100JZHJLR10
Resistance Value 100 MOhm
Product Dimensions 6.3 x 3.2 x 0.55 mm
Lead Finish Tin
Package Type SMD
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Max Processing Temp 260|265
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Molded
Failure Rate
Case Size 2512
Temperature Coefficient 200 to 600 ppm/°C
Military Standard
Tolerance 5 %
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 6.3 mm