WSR3R1000FEA Vishay
WSR3R1000FEA Images
Please contact us for more photos of WSR3R1000FEA
Part Number WSR3R1000FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 4527 0.1 Ohm 1% 3W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSR3R1000FEA
Datasheet download WSR3R1000FEA.pdf
Request Quotation for WSR3R1000FEA
WSR3R1000FEA Specifications
Part Number WSR3R1000FEA
Case Size 4527
Operating Temperature -65 to 275 °C
Resistance Value 100 MOhm
Product Dimensions 11.56 x 6.98 x 2.41 mm
Lead Finish Tin/Silver
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Power Rating 3 W
Rad Hard No
MSL Level 1
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Product Depth 6.98 mm
Product Height 2.41 mm
Product Length 11.56 mm