MCR18EZPJ683 ROHM
MCR18EZPJ683 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPJ683
Part Number MCR18EZPJ683
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 68K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPJ683
Datasheet download MCR18EZPJ683.pdf
Request Quotation for MCR18EZPJ683
MCR18EZPJ683 Specifications
Part Number MCR18EZPJ683
Type Thick Film
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Supplier Package 1206
Tolerance 5 %
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Resistance Value 68 kOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm