ERJ14RQF6R8U Panasonic
ERJ14RQF6R8U Images
Please contact us for more photos of ERJ14RQF6R8U
Part Number ERJ14RQF6R8U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 6.8 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14RQF6R8U
Datasheet download ERJ14RQF6R8U.pdf
Request Quotation for ERJ14RQF6R8U
ERJ14RQF6R8U Specifications
Part Number ERJ14RQF6R8U
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Case Size 1210
Resistance Value 6.8 Ohm
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm