ERJ-8ENF1002V Panasonic
ERJ-8ENF1002V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8ENF1002V
Part Number ERJ-8ENF1002V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 10K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8ENF1002V
Datasheet download ERJ-8ENF1002V.pdf
Request Quotation for ERJ-8ENF1002V
ERJ-8ENF1002V Specifications
Part Number ERJ-8ENF1002V
Resistance Value 10 kOhm
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Size 1206
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm