NRCW10F10R0TRF NIC Components
NRCW10F10R0TRF Images
Please contact us for more photos of NRCW10F10R0TRF
Part Number NRCW10F10R0TRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRCW10F10R0TRF
Datasheet download NRCW10F10R0TRF.pdf
Request Quotation for NRCW10F10R0TRF
NRCW10F10R0TRF Specifications
Part Number NRCW10F10R0TRF
Case Size 0805
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Type Thick Film
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Resistance Value 10 Ohm
Moisture Sensitivity Level 1
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm