EKXG201ELL101ML20S Nippon ChemiCon
EKXG201ELL101ML20S Images
Please contact us for more photos of EKXG201ELL101ML20S
Part Number EKXG201ELL101ML20S
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description NCCEKXG201ELL101ML20S CAPACITOR CM2 (16X
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level EKXG201ELL101ML20S
Datasheet download EKXG201ELL101ML20S.pdf
Request Quotation for EKXG201ELL101ML20S
EKXG201ELL101ML20S Specifications
Part Number EKXG201ELL101ML20S
Replacement Part Number PART-EKXG201ELL101ML20S
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for EKXG201ELL101ML20S
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
APS-6R3ETD681MJC51
Nippon ChemiCon
NCCAPS-6R3ETD681MJC51 CAPACITOR (HF)
EEEFC1V101AP
Panasonic
Cap Aluminum 100uF 35V 20% (10 X 10.2mm) SMD 670mA 1000 hr 105\u00b0C Embossed T R