EKY-250ETD331MJC5S Nippon ChemiCon
EKY-250ETD331MJC5S Images
Please contact us for more photos of EKY-250ETD331MJC5S
Part Number EKY-250ETD331MJC5S
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description NCCEKY-250ETD331MJC5S CM2 KY 25V 330u
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level EKY-250ETD331MJC5S
Datasheet download EKY-250ETD331MJC5S.pdf
Request Quotation for EKY-250ETD331MJC5S
EKY-250ETD331MJC5S Specifications
Part Number EKY-250ETD331MJC5S
Replacement Part Number PART-EKY-250ETD331MJC5S
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for EKY-250ETD331MJC5S
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
PEG124MG347AQL1
KEMET
Cap Aluminum 470uF 63V -10% to 30% (16 X 37mm) Axial 0.00017 Ohm 927mA 7800 hr 125\u00b0C Bulk