20SVQP22M Panasonic
20SVQP22M Images
Please contact us for more photos of 20SVQP22M
Part Number 20SVQP22M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 20V 20% (6.3 X 5.9mm) Cylindrical 0.06 Ohm 459mA 1000 hr 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 20SVQP22M
Datasheet download 20SVQP22M.pdf
Request Quotation for 20SVQP22M
20SVQP22M Specifications
Part Number 20SVQP22M
Package/Case 6.3 X 5.9
Product Dimensions 6.3 x 5.9
Voltage(DC) 20 V
Construction Cylindrical
Equivalent Series Resistance 0.06 Ohm
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 22 uF
Tolerance 20 %
Leakage Current 220@2Min uA
Pin Count 2
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Ripple Current 459 mA
Mounting Surface Mount
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 5.9 mm