| Part Number | TND14SE621KTFAAAA0 |
|---|---|
| Manufacturer | Nippon ChemiCon |
| Quantity in stock | 323360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Var 385VAC 505VDC 620V Thru-Hole T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Varistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TND14SE621KTFAAAA0 |
| Datasheet download |
| Part Number | TND14SE621KTFAAAA0 |
|---|---|
| Clamping Current | 50 A |
| Tolerance Voltage | 10 % |
| Maximum AC Voltage Rating | 385 V |
| Capacitance Value | 330 pF |
| ESD Protection | 0 |
| Technology | Metal Oxide |
| Energy | 136 J |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | Radial |
| Maximum DC Voltage Rating | 505 V |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Type | Through Hole |
| Lead Style | Radial |
| Clamping Voltage | 1025 V |
| Varistor Voltage | 620 V |
| Replacement Part Number | PART-TND14SE621KTFAAAA0 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nippon ChemiCon | NCCTND14V-471KB00AAA0 VADS 14V 470u Download PDF datasheet for TND14V-471KB00AAA0.pdf |
|
TDK | Var MOV 275VAC 350VDC 2500A 430V Radial T R Download PDF datasheet for B72210S271K551.pdf |
|
Panasonic | Var 350VAC 450VDC 6000A 560V Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for ERZE11A561.pdf |
|
TDK | Var MOV 25VAC 31VDC 500A 39V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72210S250K101.pdf |
|
TDK | Var MOV 95VAC 125VDC 4500A 150V Radial Bulk Download PDF datasheet for B72214S950K101.pdf |
|
Bourns | Var MOV 510VAC 670VDC 6500A 820V Radial Bulk Download PDF datasheet for MOV-20D821K.pdf |
|
Bourns | Var MOV 50VAC 65VDC 4500A 82V Radial T R Download PDF datasheet for MOV-14D820KTR.pdf |
|
TDK | Var 275VAC 350VDC 4500A 430V Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B72214S271K531.pdf |
|
TDK | Var MOV 275VAC 350VDC 4500A 430V Radial T R Download PDF datasheet for B72214S271K551.pdf |
|
AVX | Var MLV 14VAC 18VDC 15A 25.5V 0612 SMD T R Download PDF datasheet for MG064S18A400RP.pdf |