| Part Number | JN5169 001Z |
|---|---|
| Manufacturer | NXP |
| Quantity in stock | 601940 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | ZigBee 802.15.4 Modules 2485MHz 40-Pin HVQFN T R |
| Category | Wireless and GPS Modules |
| Family | ZigBee |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | JN5169 001Z |
| Datasheet download |
| Part Number | JN5169 001Z |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Maximum Current Consumption (RX) | 14.7 mA |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Minimum Operating Frequency | 2400 MHz |
| Product Dimensions | 6 x 6 x 0.83 |
| Pin Count | 40 |
| Number of Channels | 6 |
| Maximum Operating Frequency | 2485 MHz |
| RAM Size | 32 KB |
| Supplier Package | HVQFN |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Modulation Technique | OQPSK |
| Flash Size | 512 KB |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Replacement Part Number | PART-JN5169 001Z |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Digi International | DGIXA-Z14-CS5PH-C01 XBP AIO ADAPTER ZB P Download PDF datasheet for XA-Z14-CS5PH-C01.pdf |
|
Silicon Labs | ZIGBEE AND THREAD MODULES,GATEWAY - |
|
Digi International | XBee-Pro 802.15.4 Module 63MW 2400MHz 250 115.2Kbps 20-Pin DIP UFL Antenna Connector Download PDF datasheet for XBP24-AUI-001.pdf |
|
Microchip | ZigBee 802.15.4 Modules 2480MHz 250Kbps 32-Pin QFN EP Download PDF datasheet for AT86RF231-ZU.pdf |
|
Texas Instruments | Modules 802.11 2.4835GHz 5000Kbps 40-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC8530RHAT.pdf |
|
MMB NETWORKS | ZIGBEE MODULE, IEEE802.15.4, LOW POWER - |
|
Digi International | XBee Digimesh Module 1MW 2400MHz 250 115.2Kbps 20-Pin DIP PCB Antenna Download PDF datasheet for XB24-DMPIT-250.pdf |
|
Texas Instruments | ZigBee 802.15.4 Modules SOC w USB 2507MHz 250Kbps 40-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC2531F256RHAT.pdf |
|
Silicon Labs | SLLEFR32MG12P433F1024GM48-B0R MIGHTY GEC Download PDF datasheet for EFR32MG12P433F1024GM48-B0R.pdf |
|
NXP | ZigBee 802.15.4 Modules 2480MHz 250Kbps 71-Pin LGA T R Download PDF datasheet for MC13213R2.pdf |