4SVP680M Panasonic
4SVP680M Images
Please contact us for more photos of 4SVP680M
Part Number 4SVP680M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 680uF 4V 20% (10 X 7.9mm) Cylindrical 3700mA 2000hr 105\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level 4SVP680M
Datasheet download 4SVP680M.pdf
Request Quotation for 4SVP680M
4SVP680M Specifications
Part Number 4SVP680M
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Capacitance Value 680 uF
Ripple Current 3700 mA
Lifetime 2000 hr
Package/Case 10 X 7.9
Max Processing Temp 250|260
Leakage Current
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Voltage(DC) 4 V
Equivalent Series Resistance 0.025 Ohm
Operating Temperature -55 to 105 °C
Product Diameter 10 mm
Product Height 7.9 mm