ECA1AHG682 Panasonic
ECA1AHG682 Images
Please contact us for more photos of ECA1AHG682
Part Number ECA1AHG682
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 6800uF 10V 20% (16 X 25mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 1570mA 2000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA1AHG682
Datasheet download ECA1AHG682.pdf
Request Quotation for ECA1AHG682
ECA1AHG682 Specifications
Part Number ECA1AHG682
Capacitance Value 6800 uF
Construction Aluminum Cylindrical Can
Max Processing Temp 250 to 260
Voltage(DC) 10 V
Lead Pitch For Radial 7.5 mm
Package/Case 16 X 25
Lead Finish Tin
Mounting Through Hole
Leakage Current 680@2Min uA
Termination Style Radial
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Dimensions 25 mm
Ripple Current 1570 mA
Operating Temperature -55 to 105 °C
Product Diameter 16 mm
Product Height 25 mm