ECA1EM220 Panasonic
ECA1EM220 Images
Please contact us for more photos of ECA1EM220
Part Number ECA1EM220
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 25V 20% Radial 2000h 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA1EM220
Datasheet download ECA1EM220.pdf
Request Quotation for ECA1EM220
ECA1EM220 Specifications
Part Number ECA1EM220
Voltage(DC) 25 V
Termination Style Radial
Operating Temperature -40 to 85 °C
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Leakage Current 3@2Min uA
Max Processing Temp 250 to 260
Mounting Through Hole
Capacitance Value 22 uF