ECA1HAK220X Panasonic
ECA1HAK220X Images
Please contact us for more photos of ECA1HAK220X
Part Number ECA1HAK220X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 50V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 60mA 1000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA1HAK220X
Datasheet download ECA1HAK220X.pdf
Request Quotation for ECA1HAK220X
ECA1HAK220X Specifications
Part Number ECA1HAK220X
Max Processing Temp 250 to 260
Capacitance Value 22 uF
Mounting Through Hole
Lead Finish Tin
Leakage Current 11 uA
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 7 mm
Termination Style Radial
Operating Temperature -40 to 85 °C
Ripple Current 60 mA
Lifetime 1000 hr
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Lead Pitch For Radial 2.5 mm
Package/Case 6.3 X 7
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7 mm