ECA1HHG220B Panasonic
ECA1HHG220B Images
Please contact us for more photos of ECA1HHG220B
Part Number ECA1HHG220B
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 65mA 1000 hr 105\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA1HHG220B
Datasheet download ECA1HHG220B.pdf
Request Quotation for ECA1HHG220B
ECA1HHG220B Specifications
Part Number ECA1HHG220B
Package/Case 5 X 11
Ripple Current 65 mA
Product Dimensions 11 mm
Max Processing Temp 250 to 260
Capacitance Value 22 uF
Lead Pitch For Radial 5 mm
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 50 V
Termination Style Radial
Rad Hard No
Leakage Current 11@2Min uA
Tolerance 20 %
Operating Temperature -55 to 105 °C
Product Diameter 5 mm
Product Height 11 mm