ECA1HHG4R7 Panasonic
ECA1HHG4R7 Images
Please contact us for more photos of ECA1HHG4R7
Part Number ECA1HHG4R7
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 4.7uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 2mm 26mA 1000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA1HHG4R7
Datasheet download ECA1HHG4R7.pdf
Request Quotation for ECA1HHG4R7
ECA1HHG4R7 Specifications
Part Number ECA1HHG4R7
Capacitance Value 4.7 uF
Package/Case 5 X 11
Ripple Current 26 mA
Product Dimensions 11 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 105 °C
Voltage(DC) 50 V
Lead Pitch For Radial 2 mm
Termination Style Radial
Rad Hard No
Leakage Current 3@2Min uA
Tolerance 20 %
Product Diameter 5 mm
Product Height 11 mm