ECA2GHG2R2B Panasonic
ECA2GHG2R2B Images
Please contact us for more photos of ECA2GHG2R2B
Part Number ECA2GHG2R2B
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 2.2uF 400V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 30mA 2000 hr 105\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA2GHG2R2B
Datasheet download ECA2GHG2R2B.pdf
Request Quotation for ECA2GHG2R2B
ECA2GHG2R2B Specifications
Part Number ECA2GHG2R2B
Max Processing Temp 250 to 260
Lead Finish Tin
Lead Pitch For Radial 5 mm
Leakage Current 62.8@2Min uA
Voltage(DC) 400 V
Operating Temperature -25 to 105 °C
Mounting Through Hole
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Capacitance Value 2.2 uF
Product Dimensions 11.5 mm
Termination Style Radial
Ripple Current 30 mA
Package/Case 8 X 11.5
Product Diameter 8 mm
Product Height 11.5 mm