ECA2GHG330 Panasonic
ECA2GHG330 Images
Please contact us for more photos of ECA2GHG330
Part Number ECA2GHG330
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 195mA 2000h 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA2GHG330
Datasheet download ECA2GHG330.pdf
Request Quotation for ECA2GHG330
ECA2GHG330 Specifications
Part Number ECA2GHG330
Leakage Current 802@2Min uA
Termination Style Radial
Rad Hard No
Product Dimensions 25 mm
Tolerance 20 %
Ripple Current 195 mA
Capacitance Value 33 uF
Construction Aluminum Cylindrical Can
Max Processing Temp 250 to 260
Package/Case 16 X 25
Mounting Through Hole
Voltage(DC) 400 V
Lead Finish Tin
Lead Pitch For Radial 7.5 mm
Operating Temperature -25 to 105 °C
Product Diameter 16 mm
Product Height 25 mm