ECEA1CN220UB Panasonic
ECEA1CN220UB Images
Please contact us for more photos of ECEA1CN220UB
Part Number ECEA1CN220UB
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 60mA 2000 hr 85\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1CN220UB
Datasheet download ECEA1CN220UB.pdf
Request Quotation for ECEA1CN220UB
ECEA1CN220UB Specifications
Part Number ECEA1CN220UB
Package/Case 5 X 11
Leakage Current 13.56@5Min uA
Product Dimensions 11 mm
Max Processing Temp 250 to 260
Lifetime 2000 hr
Mounting Through Hole
Voltage(DC) 16 V
Lead Finish Tin
Capacitance Value 22 uF
Lead Pitch For Radial 5 mm
Ripple Current 60 mA
Termination Style Radial
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Diameter 5 mm
Product Height 11 mm