| Part Number | ECQE4473KFA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 478550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.047uF 400V PET 10% Radial 105\u00b0C |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECQE4473KFA |
| Datasheet download |
| Part Number | ECQE4473KFA |
|---|---|
| Capacitance Value | 0.047 uF |
| Termination Style | Radial |
| Rad Hard | No |
| Dielectric Material | PET |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | PET |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Lead Finish | Tin |
| Voltage(DC) | 400 V |
| Mounting | Through Hole |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Replacement Part Number | PART-ECQE4473KFA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | KEMR46KN333045N0K Download PDF datasheet for R46KN333045N0K.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 100V PEN 10% (7.7 X 5.5 X 4mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECWU1474KCV.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 2.2uF 400V PET \u00b110% (31.5 X 11 X 22mm) Radial 27.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE4225KT.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.0068uF 50V PPS 2% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1H682GX5.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.068uF 400V PP 5% (13 X 7 X 9.9mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF4683JL.pdf |
|
TDK | Cap Film 2.2uF 520V PP 10% (26.5 X 10.5 X 20.5mm) Radial 22.5mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32673P5225K.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.1uF 2000V PP 10% (41.5 X 13 X 24mm) Radial 37.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for 76UW3100SE30K.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.047uF 250V PEN 5% (6 X 4.1 X 2.4mm) SMD 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECWU2473V16.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.0015uF 1000V PP 10% (13 X 4 X 8mm) Radial 10mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for F881AE152K300C.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.001uF 300VAC PP 10% 13 X 4 X 9mm RDL 10mm Bulk Download PDF datasheet for B32021A3102K.pdf |