| Part Number | ECQE6474KFB |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 170570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.47uF 630V PET 10% (26 X 9.3 X 23.5mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECQE6474KFB |
| Datasheet download |
| Part Number | ECQE6474KFB |
|---|---|
| Termination Style | Radial |
| Mounting | Through Hole |
| Voltage(DC) | 630 V |
| Seated Plane Height | 23.5 mm |
| Type | Radial |
| Lead Finish | Tin |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 26(Max) X 9.3(Max) X 23.5(Max) |
| Max Processing Temp | 250 to 260 |
| Tolerance | 10 % |
| Product Dimensions | 26 x 9.3 x 23.5 mm |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Lead Pitch For Radial | 15 mm |
| Capacitance Value | 0.47 uF |
| Dielectric Material | PET |
| Dielectric | PET |
| Product Depth | 9.3(Max) mm |
| Product Height | 23.5(Max) mm |
| Product Length | 26(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ECQE6474KFB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Cap Film 0.33uF 63VDC 40VAC PET 5% 7.2 X 3 X 6.5mm RDL 5mm Bulk Download PDF datasheet for B32529-C334-J.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.022uF 630V PET 10% (13 X 5 X 11mm) Radial 10mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for B32521N8223K189.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.47uF 1500V PP 20% (41 X 16.5 X 32mm) Radial 37.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for PHE845VR6470MR06L2.pdf |
|
KEMET | Cap Film 3.3uF 250VDC 180VAC PP 5% (31.5 X 19 X 29mm) Radial 27.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for PHE450HF7330JR06L2.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.22uF 450VDC PP 10% (12.6 X 5 X 14.6mm) Radial 7.5mm 110\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECWFD2W224K4.pdf |
|
AVX | Cap Film 0.47uF 63V PEN 10% (5.8 X 5 X 4mm) Flat SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CB047D0474KBC.pdf |
|
KEMET | 220NF-160V-1% Film Capacitors - |
|
Panasonic | Cap Film 0.022uF 630V PET 10% (12 X 5.3 X 10.5mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE6223KF.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.01uF 400V PET 10% (10.3 X 4.3 X 12.4mm) Radial 5mm 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECQE4103KF3.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 400V PET 10% (18.5 X 7.8 X 17mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE4474KF.pdf |