| Part Number | ECWF6105HLC |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 472950 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 1uF 630V PP 3% (28 X 15.5 X 22.3mm) Radial 25mm 105\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECWF6105HLC |
| Datasheet download |
| Part Number | ECWF6105HLC |
|---|---|
| Termination Style | Radial |
| Pin Count | 2 |
| Lead Pitch For Radial | 25 mm |
| Tolerance | 3 % |
| Mounting | Through Hole |
| Construction | Radial |
| Package/Case | 28(Max) X 15.5(Max) X 22.3(Max) |
| Voltage(DC) | 630 V |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Supplier Package | Radial |
| Lead Finish | Tin |
| Dielectric Material | PP |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Package Dimensions | 28 x 15.5 x 22.3 mm |
| Product Depth | 15.5(Max) mm |
| Product Height | 22.3(Max) mm |
| Product Length | 28(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ECWF6105HLC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Cap Film 0.01uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for B32529C1103J189.pdf |
|
KEMET | KEMR46KN333045N0K Download PDF datasheet for R46KN333045N0K.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.0047uF 1000V PP 5% (13 X 4 X 9mm) Radial 10mm 110\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for B32671L472J289.pdf |
|
KEMET | FILM CAP,033UF, 275V ,LEADED Download PDF datasheet for R46KN333045M1M.pdf |
|
KEMET | Cap Film 13uF 900V PP 5% Radial 105\u00b0C Download PDF datasheet for C4AEOBW5130B3LJ.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.022uF 630V PP 20% (10 X 4 X 9mm) Radial 7.5mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for BFC233824223.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.001uF 300VAC PP 20% 13 X 4 X 9mm RDL 10mm T R Download PDF datasheet for B32021A3102M189.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.0068uF 50V PPS 5% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1H682JX5.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 10uF 250V PET 10% (31 X 15.9 X 25.8mm) Radial 27.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE2106KF.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.033uF 400V PET 5% (7.2 X 6 X 11mm) Radial 5.08mm 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for BFC237066333.pdf |