| Part Number | ECWFD2W224K4 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 432930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.22uF 450VDC PP 10% (12.6 X 5 X 14.6mm) Radial 7.5mm 110\u00b0C Ammo Pack |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECWFD2W224K4 |
| Datasheet download |
| Part Number | ECWFD2W224K4 |
|---|---|
| Package/Case | 12.6(Max) X 5(Max) X 14.6(Max) |
| Seated Plane Height | 14.6 mm |
| Operating Temperature | -40 to 110 °C |
| Voltage(DC) | 450 V |
| Termination Style | Radial |
| Pin Count | 2 |
| Mounting | Through Hole |
| Rad Hard | No |
| Lead Pitch For Radial | 7.5 mm |
| Construction | Radial |
| Lead Finish | Tin |
| Supplier Package | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Capacitance Value | 0.22 uF |
| Product Depth | 5(Max) mm |
| Product Height | 14.6(Max) mm |
| Product Length | 12.6(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-ECWFD2W224K4 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Film 0.1uF 100V PEN 5% (4.7 X 3.2 X 3mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CB037E0104JBC.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.22uF 560V PP 20% (26.5 X 6 X 15mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R46KN322000M1M.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.22uF 275VAC PP 10% (17.5 X 7.5 X 14mm) Radial 15mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQUAAF224KA.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.1uF 560V PP 20% (13 X 5 X 11mm) Radial 10mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R46KF310000P1M.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 1uF 250V PET 5% (18.5 X 7.4 X 15mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE2105JF.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 1uF 275VAC PP 10% 26 X 12 X 19mm RDL 22.5mm Bulk Download PDF datasheet for ECQUAAF105K.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 6.8uF 100V PET 10% (26 X 9 X 18.5mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE1685KF.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 250V PET 10% (18.5 X 5.3 X 12.5mm) Radial 15mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE2474KF.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.1uF 1000V PP 10% (26.5 X 8.5 X 16.5mm) Radial 22.5mm 100\u00b0C T R Download PDF datasheet for B32653A104K189.pdf |
|
KEMET | Cap Film 1uF 630V PP 10% (32 X 11 X 20mm) Radial 27.5mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for R463R410000M1K.pdf |