| Part Number | ECWU1104KC9 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 882990 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.1uF 100V PEN 10% (6 X 4.1 X 1.8mm) SMD 125\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ECWU1104KC9 |
| Datasheet download |
| Part Number | ECWU1104KC9 |
|---|---|
| Voltage(DC) | 100 V |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Product Dimensions | 6 x 4.1 x 1.8 mm |
| Case Size | 2416 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Tolerance | 10 % |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Dielectric | PEN |
| Package/Case | 2416 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 240 |
| Product Depth | 4.1 mm |
| Product Height | 1.8 mm |
| Product Length | 6 mm |
| Replacement Part Number | PART-ECWU1104KC9 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Film 0.1uF 630V PP 5% (26 X 9 X 22mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for BFC237514104.pdf |
|
Vishay | Cap Film 50uF 800V PP 10% (57.5 X 35 X 50mm) Radial 52.5mm 105\u00b0C Download PDF datasheet for MKP1848650085Y5.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.033uF 400V PET 5% (7.2 X 6 X 11mm) Radial 5.08mm 105\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for BFC237066333.pdf |
|
Panasonic | FILM CAP 0.68UF 16V + -10% - |
|
Panasonic | Cap Film 0.0027uF 50V PPS 5% (2 X 1.25 X 0.9mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1H272JX5.pdf |
|
KEMET | Cap Film 1uF 760V PP 10% (26 X 13.5 X 23mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Tray Download PDF datasheet for PHE840MD7100KD20R06L2.pdf |
|
TDK | 22NF 20% 305V MKP X2 - |
|
TDK | METALLIZED FILM CAP 47NF 63V 10% Download PDF datasheet for B32529C0473K.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.01uF 250V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for B32529C3103J189.pdf |
|
Vishay | Cap Film 0.1uF 160V PP 10% (6.5 X 14mm) Axial 100\u00b0C T R Download PDF datasheet for MKP 1839-410-165-R.pdf |