EEE-FK1V681AQ Panasonic
EEE-FK1V681AQ Images
Please contact us for more photos of EEE-FK1V681AQ
Part Number EEE-FK1V681AQ
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 680uF 35V 20% (12.5 X 13.5mm) SMD 1100mA 5000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEE-FK1V681AQ
Datasheet download EEE-FK1V681AQ.pdf
Request Quotation for EEE-FK1V681AQ
EEE-FK1V681AQ Specifications
Part Number EEE-FK1V681AQ
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 680 uF
Ripple Current 1100 mA
Construction Cylindrical
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 35 V
Product Dimensions 13.5 mm
Leakage Current 238@2Min uA
Rad Hard No
Max Processing Temp 245
Tolerance 20 %
Package/Case 12.5 X 13.5
Operating Temperature -55 to 105 °C
Product Diameter 12.5 mm
Product Height 13.5 mm