EEEFK1C681P Panasonic
EEEFK1C681P Images
Please contact us for more photos of EEEFK1C681P
Part Number EEEFK1C681P
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 680uF 16V 20% (10 X 10.2mm) SMD 850mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1C681P
Datasheet download EEEFK1C681P.pdf
Request Quotation for EEEFK1C681P
EEEFK1C681P Specifications
Part Number EEEFK1C681P
Leakage Current 108.8@2Min uA
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Package/Case 10 X 10.2
Capacitance Value 680 uF
Voltage(DC) 16 V
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Product Dimensions 10.2 mm
Ripple Current 850 mA
Max Processing Temp 235
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Diameter 10 mm
Product Height 10.2 mm