EEEFK1E220R Panasonic
EEEFK1E220R Images
Please contact us for more photos of EEEFK1E220R
Part Number EEEFK1E220R
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 25V 20% (5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1E220R
Datasheet download EEEFK1E220R.pdf
Request Quotation for EEEFK1E220R
EEEFK1E220R Specifications
Part Number EEEFK1E220R
Ripple Current 160 mA
Product Dimensions 5.8 mm
Voltage(DC) 25 V
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 105 °C
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 250
Lead Finish Tin/Bismuth
Leakage Current 3@2Min uA
Capacitance Value 22 uF
Package/Case 5 X 5.8
Construction Cylindrical
Product Diameter 5 mm
Product Height 5.8 mm