EEEFK1H330P Panasonic
EEEFK1H330P Images
Please contact us for more photos of EEEFK1H330P
Part Number EEEFK1H330P
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 50V 20% (8 X 6.2mm) SMD 195mA 2000h 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1H330P
Datasheet download EEEFK1H330P.pdf
Request Quotation for EEEFK1H330P
EEEFK1H330P Specifications
Part Number EEEFK1H330P
Capacitance Value 33 uF
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Leakage Current 16.5@2Min uA
Lead Finish Tin/Bismuth
Operating Temperature -55 to 105 °C
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 6.2 mm
Ripple Current 195 mA
Rad Hard No
Package/Case 8 X 6.2
Max Processing Temp 235
Tolerance 20 %
Product Diameter 8 mm
Product Height 6.2 mm