EEEFK1J220XP Panasonic
EEEFK1J220XP Images
Please contact us for more photos of EEEFK1J220XP
Part Number EEEFK1J220XP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 63V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 120mA 2000h 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1J220XP
Datasheet download EEEFK1J220XP.pdf
Request Quotation for EEEFK1J220XP
EEEFK1J220XP Specifications
Part Number EEEFK1J220XP
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 22 uF
Construction Cylindrical
Package/Case 6.3 X 7.7
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Ripple Current 120 mA
Max Processing Temp 250
Voltage(DC) 63 V
Operating Temperature -55 to 105 °C
Leakage Current 13.86@2Min uA
Product Dimensions 7.7 mm
Lead Finish Tin/Bismuth
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7.7 mm