EEEFK1V330AP Panasonic
EEEFK1V330AP Images
Please contact us for more photos of EEEFK1V330AP
Part Number EEEFK1V330AP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 35V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 240mA 2000h 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1V330AP
Datasheet download EEEFK1V330AP.pdf
Request Quotation for EEEFK1V330AP
EEEFK1V330AP Specifications
Part Number EEEFK1V330AP
Capacitance Value 33 uF
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 35 V
Product Dimensions 5.8 mm
Construction Cylindrical
Leakage Current 11.55@2Min uA
Package/Case 6.3 X 5.8
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Ripple Current 240 mA
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 5.8 mm