EEEHA1A330R Panasonic
EEEHA1A330R Images
Please contact us for more photos of EEEHA1A330R
Part Number EEEHA1A330R
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 10V 20% (5 X 5.4mm) SMD 43mA 1000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEHA1A330R
Datasheet download EEEHA1A330R.pdf
Request Quotation for EEEHA1A330R
EEEHA1A330R Specifications
Part Number EEEHA1A330R
Max Processing Temp 250
Lead Finish Tin/Bismuth
Product Dimensions 5.4 mm
Leakage Current 3@2Min uA
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Package/Case 5 X 5.4
Capacitance Value 33 uF
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Ripple Current 43 mA
Operating Temperature -40 to 105 °C
Voltage(DC) 10 V
Product Diameter 5 mm
Product Height 5.4 mm