EEEHA1V101XP Panasonic
EEEHA1V101XP Images
Please contact us for more photos of EEEHA1V101XP
Part Number EEEHA1V101XP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 100uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 84mA 1000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEHA1V101XP
Datasheet download EEEHA1V101XP.pdf
Request Quotation for EEEHA1V101XP
EEEHA1V101XP Specifications
Part Number EEEHA1V101XP
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Voltage(DC) 35 V
Leakage Current 35@2Min uA
Operating Temperature -40 to 105 °C
Ripple Current 84 mA
Max Processing Temp 250
Product Dimensions 7.7 mm
Lead Finish Tin/Bismuth
Capacitance Value 100 uF
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Package/Case 6.3 X 7.7
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7.7 mm