EEETK1E331UP Panasonic
EEETK1E331UP Images
Please contact us for more photos of EEETK1E331UP
Part Number EEETK1E331UP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 330uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.2 Ohm 270mA 3000 hr 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEETK1E331UP
Datasheet download EEETK1E331UP.pdf
Request Quotation for EEETK1E331UP
EEETK1E331UP Specifications
Part Number EEETK1E331UP
Ripple Current 270 mA
Lead Finish Tin/Bismuth
Voltage(DC) 25 V
Product Dimensions 10.2 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 235
Operating Temperature -40 to 125 °C
Tolerance 20 %
Mounting Surface Mount
Construction Cylindrical
Leakage Current 82.5@2Min uA
Equivalent Series Resistance 0.2 Ohm
Package/Case 10 X 10.2
Capacitance Value 330 uF
Product Diameter 10 mm
Product Height 10.2 mm