EEUEE2W100UB Panasonic
EEUEE2W100UB Images
Please contact us for more photos of EEUEE2W100UB
Part Number EEUEE2W100UB
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10uF 450V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 330mA 8000h 105\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEUEE2W100UB
Datasheet download EEUEE2W100UB.pdf
Request Quotation for EEUEE2W100UB
EEUEE2W100UB Specifications
Part Number EEUEE2W100UB
Voltage(DC) 450 V
Leakage Current 280@2Min uA
Package/Case 10 X 20
Max Processing Temp 250 to 260
Operating Temperature -25 to 105 °C
Capacitance Value 10 uF
Mounting Through Hole
Lead Pitch For Radial 5 mm
Lead Finish Tin
Ripple Current 330 mA
Termination Style Radial
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Dimensions 20 mm
Product Diameter 10 mm
Product Height 20 mm