EEUFM1V680H Panasonic
EEUFM1V680H Images
Please contact us for more photos of EEUFM1V680H
Part Number EEUFM1V680H
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 68uF 35V 20% (6 X 11.2mm) Radial 2.5mm 455mA 2000 hr 105\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEUFM1V680H
Datasheet download EEUFM1V680H.pdf
Request Quotation for EEUFM1V680H
EEUFM1V680H Specifications
Part Number EEUFM1V680H
Termination Style Radial
Ripple Current 455 mA
Voltage(DC) 35 V
Package/Case 6 X 11.2
Mounting Through Hole
Lead Pitch For Radial 2.5 mm
Product Dimensions 11.2 mm
Leakage Current 23.8@2Min uA
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 250 to 260
Capacitance Value 68 uF
Operating Temperature -40 to 105 °C
Product Diameter 6 mm
Product Height 11.2 mm