| Part Number | ELC-11D102F |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 327970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Wirewound 1mH 10% 10KHz Ferrite 570mA RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC-11D102F |
| Datasheet download | - |
| Part Number | ELC-11D102F |
|---|---|
| Test Frequency | 10 kHz |
| Package/Case | 11.5 X 13.9 |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Style | Radial |
| Product Dimensions | 13.9 mm |
| Product Diameter | 11.5 mm |
| Product Height | 13.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC-11D102F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Current Sense 5mH 15.75KHz 20A RDL Download PDF datasheet for PE-51686NL.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Toroid 5mH 1KHz 3.7A Pin Download PDF datasheet for 8106-RC.pdf |
|
Bourns | Ind 4.7mH 10% 252KHz 90Q-Factor 50mA RDL Download PDF datasheet for PT12130SL.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Molded Unshielded 680nH 10% 25MHz 50Q-Factor Phenolic 1.22A AXL T R Download PDF datasheet for 1537R-08K.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke Toroid 850uH 15% 1KHz Ferrite 2A Pin Download PDF datasheet for 7107-RC.pdf |
|
TDK | Ind Choke 5uH 20% 1MHz Ferrite 10A Axial Bulk Download PDF datasheet for B82111BC21.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 3.3uH 10% 7.9MHz 33Q-Factor Phenolic 300mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IM04EB3R3K.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 5mH 100KHz 4A Pin Download PDF datasheet for SC-05-50J.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 2.2mH 10% 250KHz 70Q-Factor Iron 66mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IM08BH222K.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | IPQWIP201610S-1R0MLA7 POWER INDUCTOR - |