| Part Number | ELC-11D152F |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 688250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Wirewound 1.5mH 10% 10KHz Ferrite 430mA RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC-11D152F |
| Datasheet download | - |
| Part Number | ELC-11D152F |
|---|---|
| Package/Case | 11.5 X 13.9 |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Lead Style | Radial |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 10 % |
| Product Dimensions | 13.9 mm |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Diameter | 11.5 mm |
| Product Height | 13.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC-11D152F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind RF Shielded Molded 150uH 10% 790KHz 56Q-Factor Ferrite 275mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IMS5SWDBH151K65.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke 100uH 5% 100KHz 60Q-Factor Ferrite 170mA Axial T R Download PDF datasheet for B82141B1104J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.77A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB9012-470KL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 3A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-6R8ML.pdf |
|
Abracon | Ind Power 12mH 10% 1KHz Ferrite 110mA Axial Bulk Download PDF datasheet for AIAP-02-123K.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 1mH 10% 252KHz 50Q-Factor Ferrite 290mA RDL Bag Download PDF datasheet for RL622-102K-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 2.7mH 10% 10KHz Ferrite 680mA RDL Download PDF datasheet for ELC18B272L.pdf |
|
Pulse | INDUCTOR BEAD 9.6*6.4*9.3MM - |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 2.7uH 20% 10KHz Ferrite 6.3A RDL - |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 47uH 10% 10KHz Ferrite 1.2A RDL Download PDF datasheet for ELC09D470F.pdf |