| Part Number | ELC08D6R8E |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 545860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Wirewound 6.8uH 20% 10KHz Ferrite 3.8A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC08D6R8E |
| Datasheet download |
| Part Number | ELC08D6R8E |
|---|---|
| Package/Case | 10 X 8.5 X 13 |
| Product Dimensions | 10 x 8.5 x 13 mm |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Style | Radial |
| Product Depth | 8.5 mm |
| Product Height | 13 mm |
| Product Length | 10 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC08D6R8E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 10uH 10% 1MHz 70Q-Factor Ferrite 680mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108S1103K.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke 4.7uH 10% 40Q-Factor Ferrite 380mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108-T1472-K.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 100uH 15% 1KHz 6.8A RDL Download PDF datasheet for 2200LL-101-H-RC.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Molded Unshielded 430nH 5% 25MHz 30Q-Factor Phenolic 650mA AXL T R Download PDF datasheet for 1782-11J.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS5020100M-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 6.8uH 20% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 3A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-6R8ML.pdf |
|
Pulse | Ind Current Sense 94.5mH 10KHz RDL Download PDF datasheet for FIS121NL.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 47uH 10% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 165mA AXL Bag Download PDF datasheet for 8230-60-RC.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Shielded Molded 680uH 10% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 80mA AXL Bag Download PDF datasheet for 9250A-684-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke Toroid 2.55mH 15% 1KHz Ferrite 2A Pin Download PDF datasheet for 7109-RC.pdf |