| Part Number | PE-53112NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 395100 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Toroid 47uH 20% 3A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53112NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53112NL |
|---|---|
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Lead Style | Radial |
| Package/Case | 16.64 X 11.56 X 17.78 |
| Tolerance | 20 % |
| Technology | Toroid |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 16.64 x 11.56 x 17.78 mm |
| Product Depth | 11.56 mm |
| Product Height | 17.78 mm |
| Product Length | 16.64 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53112NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Power 1mH 10% 790KHz 20Q-Factor Ferrite 510mA RDL Download PDF datasheet for AIUR-02H-102K.pdf |
|
Pulse | POWER INDUCTOR,150NH - |
|
TDK | Ind Power Line Choke 10mH -30% to 50% 10KHz Ferrite 450mA Pin Tray Download PDF datasheet for B82730U3451A20.pdf |
|
Pulse | POWER INDUCTOR - |
|
Panasonic | Ind Choke Wirewound 2.2uH 20% 10KHz Ferrite 7.2A RDL - |
|
KEMET | Ind Line Filter 1mH 100KHz 15A Pin Download PDF datasheet for SC-15-10J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 3.3mH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 170mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB1314-332KL.pdf |
|
TAIYO YUDEN | FERRITE BEAD, AXIAL STRAIGHT LEAD, 04 SIZE, 45 OHMS, AMMO Download PDF datasheet for FBA04HA450AB-00.pdf |
|
Vishay | Ind 100uH 10% 2.5MHz 30Q-Factor Ferrite 275mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IRF03BH101K.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 47uH 10% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 110mA AXL Bulk Download PDF datasheet for MS75085-3BH.pdf |