| Part Number | PE-53115NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 210790 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Toroid 150uH 20% 3A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PE-53115NL |
| Datasheet download |
| Part Number | PE-53115NL |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Package/Case | 24.77 X 15.63 X 27.94 |
| Product Dimensions | 24.77 x 15.63 x 27.94 mm |
| Technology | Toroid |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 15.63 mm |
| Product Height | 27.94 mm |
| Product Length | 24.77 mm |
| Replacement Part Number | PART-PE-53115NL |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 1KHz Ferrite 804mA AXL Download PDF datasheet for 5800-470-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 90.7uH 20% 3.6A RDL Download PDF datasheet for PE-92108KNL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 560mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB9012-821KL.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 4.7mH -30% to 50% 10KHz Ferrite 600mA Pin Tray Download PDF datasheet for B82730U3601A20.pdf |
|
Vishay | Ind Molded 3.3uH 10% 7.9MHz 33Q-Factor Phenolic 300mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IM04EB3R3K.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Ind Choke Coil 50uH 25% 200KHz Amorphous Metal Alloy 10A Radial Download PDF datasheet for LBTM010500N7-V0E.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 1.8mH 5% 50Q-Factor Ferrite 95mA AXL T R Download PDF datasheet for B78108-S1185-J.pdf |
|
TDK | Ind Current Compensated Choke 3.3mH 30% Ferrite 4A Pin - |
|
KEMET | Ind Line Filter 37mH 1KHz 300mA Pin Download PDF datasheet for SU10VFC-R03370.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Shielded Wirewound 1mH 10% 10KHz Ferrite 310mA RDL Download PDF datasheet for ELC10E102L.pdf |