| Part Number | ELC09D102DF |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 358630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Wirewound 1mH 10% 10KHz Ferrite 280mA RDL T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC09D102DF |
| Datasheet download |
| Part Number | ELC09D102DF |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Package/Case | 9.5 X 8.9 |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Product Dimensions | 8.9 mm |
| Product Diameter | 9.5 mm |
| Product Height | 8.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC09D102DF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS50202R2N-10.pdf |
|
Pulse | COMMON MODE CHOKE, 1 MH, NPB Download PDF datasheet for PH9455.105NL.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | POWER INDUCTOR4.0\u00d74.0\u00d72.0MM 0.68H +-20% - |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 100uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.7A Pin Bag Download PDF datasheet for RL110-101K-RC.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 270nH 10% 25MHz 33Q-Factor Phenolic 875mA AXL Bag Download PDF datasheet for 8230-06-RC.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 200uH 30% 10KHz Ferrite 6A Pin Blister Tray Download PDF datasheet for B82721K2602N20.pdf |
|
Pulse | COMMON MODE CHOKE 16A 3 LN T H Download PDF datasheet for FE3X050-10-7NL.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 796KHz 45Q-Factor Ferrite 200mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0608-221KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Toroid 150uH 20% 100KHz Powdered Iron 4.3A RDL Bulk Download PDF datasheet for CTX150-2-52LP-R.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR - |