| Part Number | ELC18B151L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 249460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Wirewound 150uH 10% 10KHz Ferrite 2.7A RDL |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC18B151L |
| Datasheet download |
| Part Number | ELC18B151L |
|---|---|
| Lead Style | Radial |
| Product Dimensions | 20 x 18 x 27 mm |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 20 X 18 X 27 |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Product Depth | 18 mm |
| Product Height | 27 mm |
| Product Length | 20 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC18B151L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind High Current Toroid 180uH 15% 1KHz 4.6A RDL Download PDF datasheet for 2200HT-181-H-RC.pdf |
|
API Delevan | Ind RF Shielded Molded 6.8mH 10% 250KHz 50Q-Factor Ferrite 54mA AXL T R Download PDF datasheet for 4307R-685K.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 47uH 10% 1KHz Ferrite 804mA AXL Download PDF datasheet for 5800-470-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Current Sense 80mH 15.75KHz 20A RDL Download PDF datasheet for PE-51688NL.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 470uH 15% 1KHz 3.8A RDL Download PDF datasheet for 2320-V-RC.pdf |
|
Laird | INDUCTORS, COILS, CHOKES Download PDF datasheet for TYS40184R7M-10.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 470uH 10% 1KHz Ferrite 240mA AXL Bag Download PDF datasheet for 5300-33-RC.pdf |
|
API Delevan | Fixed Inductors 1.2uH 5% .42ohm Molded Unshield Coil Download PDF datasheet for 1537R-14J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 470uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 500mA RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-471KL.pdf |
|
Pulse | COMMON MODE CHOKE 16A 3 LN T H Download PDF datasheet for FE3X050-10-7NL.pdf |