| Part Number | ELC3GN3R3N |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 375070 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Unshielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz 970mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELC3GN3R3N |
| Datasheet download |
| Part Number | ELC3GN3R3N |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Protection Style | Unshielded |
| Technology | Wirewound |
| Type | Choke |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 3.5 x 3.5 x 1.55 mm |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 3.5 X 3.5 X 1.55 |
| Product Depth | 3.5 mm |
| Product Height | 1.55 mm |
| Product Length | 3.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELC3GN3R3N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 6.2nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 330mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF6N2DFB.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 4.7uH 30% 100KHz 770mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVEG4R7N.pdf |
|
API Delevan | Ind Power Choke Shielded Wirewound 22uH 20% 1KHz Ferrite 380mA T R Download PDF datasheet for SPD42R-223M.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 1KOhm 100MHz Ferrite 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for HZ0805D102R-10.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 500mA T R Download PDF datasheet for SRR6603-470ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 48Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SRR1005-100M.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Molded Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Powdered Iron 227mA 1812 T R Download PDF datasheet for ISC1812ER220K.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120 Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG121SN1D.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 22uH 20% 100KHz 900mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH220M.pdf |
|
AEM | Ind Chip Bead Multi-Layer 1.5K Ohm 25% 50MHz Ferrite 300mA 1206 T R Download PDF datasheet for MCB1206G152PT-T.pdf |