ELL6PG101M Panasonic
ELL6PG101M Images
Please contact us for more photos of ELL6PG101M
Part Number ELL6PG101M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Choke Coil Shielded 100uH 20% 100KHz 400mA 2424 Embossed Carrier T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ELL6PG101M
Datasheet download ELL6PG101M.pdf
Request Quotation for ELL6PG101M
ELL6PG101M Specifications
Part Number ELL6PG101M
Protection Style Shielded
Product Dimensions 6.3 x 6.3 x 2 mm
Lead Finish Tin
Package/Case 2424
Tolerance 20 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Test Frequency 100 kHz
Product Depth 6.3 mm
Product Height 2 mm
Product Length 6.3 mm