| Part Number | ELL6PG470M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 833430 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 600mA 2424 Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6PG470M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6PG470M |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 6.3 x 6.3 x 2 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Protection Style | Shielded |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 2424 |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 6.3 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 6.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6PG470M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL-D Series, 1005, 82nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL1005C82NJTDF.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 650mA T R Download PDF datasheet for SRR7045-101M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Wirewound 1uH 30% 100KHz Ferrite 4A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS5030T1R0NMGJV.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1mH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 110mA T R Download PDF datasheet for SDR0503-102KL.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.02A T R Download PDF datasheet for NPI65LS100MTRF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3.6nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 500mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK10053N6S-T.pdf |
|
TE Connectivity | INDUCTOR Download PDF datasheet for 1879391-9.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-471KL.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Multi-Layer 8.2nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-8N2C-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 4.1A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS8040T4R7NJGJV.pdf |