| Part Number | ELL6UH101M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 560200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 100uH 20% 100KHz 600mA Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6UH101M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6UH101M |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 5 mm |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 5 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6UH101M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 18A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER3R3M01.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power 150nH 15% 100KHz 371Q-Factor Ferrite 50A T R Download PDF datasheet for FP1010R1-R150-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2A 2020 T R Download PDF datasheet for SRN5020-4R7M.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 2.2mH 500mA T R Download PDF datasheet for CC2824D225R-10.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 25A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZERR47M01.pdf |
|
TDK | Ind 33uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 400mA 2220 Blister T R Download PDF datasheet for B82442-A1333-K.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3.3A 2020 Carrier T R Download PDF datasheet for CDPH4D19FNP-4R7MC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 330uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 400mA T R Download PDF datasheet for PM75-331K-RC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 3.84A T R Download PDF datasheet for NS10165T150MNA.pdf |
|
Johanson Technology | Ind RF Chip Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 250mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for L-05B12NJV6T.pdf |