| Part Number | ENW89820A1KF |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 114730 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Bluetooth Class II 3.3V 1Mbps T R |
| Category | Wireless and GPS Modules |
| Family | Bluetooth |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ENW89820A1KF |
| Datasheet download |
| Part Number | ENW89820A1KF |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Power Class | Class II |
| Operating Supply Voltage | 2 to 3.6 V |
| Product Dimensions | 14.5 x 8.2 x 3 mm |
| Maximum Data Rate | 1 Mbps |
| Replacement Part Number | PART-ENW89820A1KF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Bluetooth Class 1.5 2.2V to 4.8V 4Mbps 76-Pin VQFN T R Download PDF datasheet for CC2560BRVMT.pdf |
|
Panasonic | Bluetooth Class I Class II 1.8V to 4.8V 3Mbps 24-Pin T R Download PDF datasheet for ENW89842A2KF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Bluetooth 1.7V to 3.6V 1Mbps 28-Pin LGA T R Download PDF datasheet for EYSHJNZXZ.pdf |
|
Silicon Labs | Development Kit For WT32i Bluetooth Audio Module - |
|
Silicon Labs | Bluetooth Class II 3.4V Download PDF datasheet for WT12-A-AI5IAP.pdf |
|
Broadcom | 24-Port WebSmart GbE Switch with Four 1G 10G Uplinks Integrated CPU and 16 Copper PHYs Download PDF datasheet for BCM53344SBE01.pdf |
|
Texas Instruments | MCU 32-Bit CC26xx ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 1.8V 3.3V 32-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC2640F128RSMT.pdf |
|
Texas Instruments | Bluetooth Class II 2507MHz 2Mbps SMART SOC w USB 40-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for CC2541F256RHAR.pdf |
|
Microchip | Bluetooth Class II 3V to 4.2V 43-Pin SMD Module Tray Download PDF datasheet for BM23SPKS1NB9-0001AA.pdf |
|
Silicon Labs | Bluetooth 1.85V to 3.8V 2.4V to 3.8V 1Mbps 36-Pin Cut Reel Download PDF datasheet for BGM113A256V2.pdf |