ERA-2AEB1741X Panasonic
ERA-2AEB1741X Images
Please contact us for more photos of ERA-2AEB1741X
Part Number ERA-2AEB1741X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 1.74K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA-2AEB1741X
Datasheet download ERA-2AEB1741X.pdf
Request Quotation for ERA-2AEB1741X
ERA-2AEB1741X Specifications
Part Number ERA-2AEB1741X
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Resistance Value 1.74 kOhm
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Supplier Package 0402
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm