ERJU01F6202C Panasonic
ERJU01F6202C Images
Please contact us for more photos of ERJU01F6202C
Part Number ERJU01F6202C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 62K Ohm 1% 1 20W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Pressed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJU01F6202C
Datasheet download ERJU01F6202C.pdf
Request Quotation for ERJU01F6202C
ERJU01F6202C Specifications
Part Number ERJU01F6202C
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Case Style Molded
Type Thick Film
Supplier Package 0201
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 62 kOhm
Case Size 0201
Maximum Processing Temperature 260 °C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm